WARSZTATY
KTO TAK PIĘKNIE GRA? TO DZIECI, PANI I JA!

cz. wiosna-lato i jesień zima

W co się bawić z dwu i trzy i czterolatkami? Jak przygotować młodsze dzieci do występów i akademii? W jaki sposób muzykować, malować i tworzyć z maluchami? Na te pytania spróbują odpowiedzieć autorki programu. Pomysły zaczerpnięte w programie, to nowy materiał, który powstał w wyniku doświadczeń zebranych w trakcie piętnastoletniej pracy z małymi dziećmi na zajęciach umuzykalniających w żłobkach i przedszkolach. W programie: ciekawe i łatwe tańce, układy ruchowe, przypomnienie znanych i nauka nowych piosenek dla dzieci; tworzenie bardzo prostych a efektywnych prac plastycznych i technicznych dla maluchów.


Program tej części skoncentrowany jest wokół tematyki jesienno-zimowej. Część (wiosna-lato) zaprezentujemy w kolejnym roku kalendarzowym. Części są niezależne.


„PIK”- PIĘKNIE I KOLOROWO

Na zajęcia zapraszamy osoby poszukujące ciekawych pomysłów konkursów, zabaw, scenariuszy oraz nowych tańców na małe i duże imprezy w przedszkolu i szkole.


Program zakłada naukę łatwych układów tanecznych do współczesnych przebojów, jak i tych sprzed lat. Uczestnicy poznają zasady gier i konkursów dla dzieci, jak również wesołe zabawy integrujące grupę. Kolorytu nadadzą łatwe i barwne rekwizyty, ciekawe elementy dekoracji. Zajęcia można wykorzystać zarówno w sali lekcyjnej, dużych pomieszczeniach jak i na powietrzu.


OD BUTELKI DO GUZIKA, CZYLI WESOŁA MUZYKA

- warsztaty z wykorzystaniem rekwizytów

W programie: bloki zabaw integracyjnych, muzyczno-ruchowych, i plastycznych oraz tańców z wykorzystaniem łatwo dostępnych rekwizytów (plastikowych butelek, gazet, balonów, guzików), dla dzieci od 3-12 lat.


Program zakłada również prezentację bajki muzycznej, wzbogaconej o działania ruchowe i plastyczne, będącej świetną formą do wykorzystania na spotkaniach z rodzicami i innych uroczystościach. Uczestnicy wzbogacają swój warsztat o kilkanaście nowych tańców i zabaw muzyczno-ruchowych.


Zapraszamy szczególnie te osoby, które rozpoczynają lub niedawno rozpoczęły swoją pracę. Tych, którzy szukają niekonwencjonalnych rozwiązań metodycznych do pracy w grupie.


DZIESIĘĆ PALCÓW

- technika plastyczna z wykorzystaniem muzyki i tańców na siedząco

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę zdolność należy w nich rozwijać i pielęgnować. Radość, którą przeżywa mały artysta pobudza go do dalszej zabawy formą, barwą czy dźwiękiem. Muzyka pobudza twórcze działania, może pomagać w nawiązywaniu relacji społecznych oraz w kształtowaniu pozytywnych cech charakteru. Podczas warsztatów zaproponujemy wykorzystanie palców w technikach plastycznych połączonych z muzyką oraz proste tańce na siedząco – wyciszające lub pobudzające do działania. Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic, terapeutów oraz studentów, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem.


BIEDRONECZKI SĄ W KROPECZKI

– proste tańce do polskich utworów oraz

NIEZWYKŁA PRZYGODA

- zabawy sensoryczne i plastyczne dla dzieci

Cz. I


Ruch pozytywnie wpływa na rozwój dziecka, poprawia kondycję, giętkość, pomaga w nawiązywaniu relacji z rówieśnikami – są doskonałą formą aktywności fizycznej. Zajęcia taneczne kształtują poczucie rytmu, słuch muzyczny, rozwijają wyobraźnię przestrzenną oraz koordynację ruchową. Pomagają konstruktywnie rozładować emocje a także budują poczucie wspólnoty i odpowiedzialności za partnera i grupę. Celem warsztatów jest nauka prostych układów choreograficznych z rekwizytami do polskich piosenek lat 60-tych. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi oraz pracowników świetlic środowiskowych.


Cz. II


Pierwszym etapem uczenia się jest poznawanie przez zmysły.Jest ono bardzo ważne do harmonijnego rozwoju dziecka. Właśnie w czasie eksperymentowania z różnego rodzaju tworzywami naturalnymi czy sztucznymi budzi się u dzieci odkrywcza radość i wyzwala poznawcza ciekawość, a także wzbogaca się jego rzeczowa wiedza. Sztuka i sensoryka to niezwykła przygoda dla dziecka, to radość, swoboda ekspresji, konkretne umiejętności, odkrywanie swoich możliwości w procesie twórczym. Celem warsztatów jest wspieranie naturalnego rozwoju dziecka, rozbudzenie jego wyobraźni i wrażliwości, które poznaje otoczenie za pomocą zmysłów. Zabawy z kolorem, kształtami i fakturami to propozycje ciekawych zabaw plastycznych połączonych z doświadczeniami sensorycznymi. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi oraz pracowników świetlic środowiskowych.


ANIOŁOWO - plastyka na święta

Aniołowo to pełen magii i czaru warsztat świąteczny. Warsztat oparty jest na zwyczajach i tradycjach świątecznych autorki, zebranych i pielęgnowanych w jej domu, oraz w domach jej bliskich. To także pomysły na wyjątkowe zajęcia i spotkania okolicznościowe z rodzicami dzieci, jak i na twórcze spędzanie czasu w gronie własnych znajomych czy rodziny.


Cele warsztatu:


• Zapoznanie z różnymi technikami wykonywania ozdób świątecznych


• Korzystanie z własnej wyobraźni i mocy twórczej


• Poznanie prostych „sztuczek" tworzenia nastroju


Bloki tematyczne:


• Poznanie prostych technik dekoracyjnych i zdobniczych


• Sposoby wykorzystania różnorodnych materiałów w działalności plastycznej, m.in.: filcu, kolorowych wstążek, folii, piórek, fizeliny, materiałów i koronek, drobnej pasmanterii, styropianu, gąbki i innych


• Propozycje prac, instrukcje, szablony, wzory


UWAGA!

Każdy uczestnik warsztatu proszony jest o przyniesienie: 2 korków po winie, 2 połówek skorupek orzecha włoskiego.


TANECZNA PODRÓŻ PRZEZ ŚWIAT

Zapraszam nauczycieli, pedagogów, animatorów kultury, studentów na szkolenie, na którym poznamy tańce z różnych stron świata do wykorzystania w pracy z dziećmi.


W programie:

- poznanie prostych, tradycyjnych tańców dla dzieci ze wszystkich kontynentów

- propozycje zabaw ruchowych przy muzyce i zabaw tanecznych opartych na folklorze wybranych kultur różnych narodów.


KLANZOWE HITY - warsztaty zimowe

Jeśli coś wam mówią takie hity jak „Samolot” , „Ciasto”, „Magiczna liczba 7” . Kiedyś się w nie bawiliście i już zapomnieliście jak to było…. Albo chcecie odświeżyć sobie stare nagrania. Lub wcale ich nie znacie a macie ochotę wyśmienicie bawić w towarzystwie sprawdzonych hitów sprzed lat. Ten warsztat jest dla was!

Dodatkowo wzbogacony wspaniałymi propozycjami plastycznymi na zimę pozwoli spędzić niezapomniane chwilę, we wspaniałej atmosferze wspomnień, w towarzystwie zabaw, plastyki i tańców integracyjnych sprzed 20 lat…

Warsztat powstał na zamówienie sympatyków KLANZY, którzy potrzebowali odświeżyć materiał muzyczny i integracyjny, od którego KLANZA zaczęła swoją działalność.


ŁATWE TAŃCE DLA KAŻDEGO I MAŁEGON I DUŻEGO

W programie warsztatów: tańce, zabawy integracyjne i działania plastyczne zostały zebrane w bloki tematyczne: „Od Azji do Ameryki Południowej", „Na Dzikim Zachodzie", „Na zamku", „W kosmosie", „W Polsce". W choreografiach zostały wykorzystane rekwizyty takie, jak chustki, pompony i wstążki gimnastyczne. Warsztaty są adresowane do nauczycieli przedszkoli i wczesnej edukacji, nauczycieli świetlic oraz studentów kierunków pedagogicznych.

Dodatkowym atutem jest fakt prowadzenia warsztatów przez trzech wspaniałych wodzirejów z Krakowa. Kto już u nich był na pewno nie żałuje :::)))


BAJKOWO - FILMOWO

Cel i zakres treści: wzbudzanie zainteresowań sztuką. Kształcenie umiejętności jej odbioru i tworzenia w zakresie aktywności muzycznej i plastycznej. W programie kreatywne opracowanie tańców i zabaw do muzyki z musicali, filmów i bajek (np.: „Anastasia” , „Smerfy”, „Grease”, „Vabank”). Przedstawienie instrumentacji do muzyki z filmów ( partytury m.in. do „Poszukiwaczy zaginionej Arki”, „Piratów z Karaibów”, „River Kwai”). Działania uczestników warsztatów o charakterze ruchowym, intelektualnym, plastycznym (rekwizyty do zabaw).

Korzyści dla uczestnika i placówki: rozwijanie wrażliwości muzycznej i estetycznej i możliwość przeniesienia zdobytych umiejętności do pracy z dziećmi. Wykorzystanie instrumentów perkusyjnych i rozwijanie umiejętności posługiwania się partyturami w pracy z grupą. Poznanie nowych zabaw, tańców i partytur.


Z MATEMATYKĄ ZA PAN BRAT OD NAJMŁODSZYCH LAT

Warsztaty adresowane są do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej oraz wychowania przedszkolnego. To propozycja dla wszystkich, którzy chcą w ciekawy, nieszablonowy sposób przybliżyć najmłodszym podstawowe zagadnienia matematyczne. W programie wiele gier, zabaw oraz ćwiczeń plastycznych doskonalących umiejętności dodawania, odejmowania, przeliczania, a także rozpoznawania figur geometrycznych.


PROGRAMOWANIE NA DYWANIE

Algorytmy, funkcje, pętle, sekwencje, warunki – to terminy doskonale znane programistom, ale wśród nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych mogą wzbudzać przerażenie. Na szczęście dzieciom żadne straszne słowa nie przeszkadzają w dobrej zabawie. Warsztaty to propozycje zabaw i gier bez użycia komputerów, które wprowadzają dzieci w świat programowania. Komputer zrobi dokładnie to, co mu się poleci – nie domyśli się intencji i nie będzie kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego tak ważne jest rozwijanie u dzieci logicznego myślenia i precyzyjnego formułowanie myśli, rozwiązywanie problemów, abstrakcyjnego myślenia – wszystko po to, by zrozumieć “świat maszyn” i nauczyć się z nimi rozmawiać. Dzięki powyższym umiejętnościom także rozumienie naszego ludzkiego świata stanie się dla nas zdecydowanie łatwiejsze.